ThyssenKrupp Encasa

Flow2

Flow2

Flow2 özellikle dönüşlü merdivenler için tasarlanmıştır.

Sizin için merdivenle ilgili sorunların çözümü elinizin altında, merdivenler için koltuk asansörleri, rahatlık ve erişebilirlik sunarak evinizin en güvenli arkadaşı olacak.


Flow2 özellikle dönüşlü merdivenler için tasarlanmıştır.(Spiral merdivenler dahil) dar ve düz satuhlı rayları sayesinde diğer merdiven kullanıcılarına da rahat bir kullanım alanı sunar.

Sizin için merdivenle ilgili sorunların çözümü elinizin altında, merdivenler için koltuk asansörleri, rahatlık ve erişebilirlik sunarak evinizin en güvenli arkadaşı olacak.

Flow 2 sahip olduğu otomatik döner koltuk sistemi sayesinde kullanımı son derece kolaydır. Bu koltuk Flow 2 ‘nin dar merdivenlere takılabilmesi için dizayn edilmiştir . Koltuk 10 değişik çeşit ve renklerde ve ray ise 4 farklı renk seçeneğine sahiptir.

Flow 2 dönüşlü merdivenler için işlevsellik ve konfor açısından ray ile sandalyenin bir aradaki mükemmel tasarımını sunar. Bu koltuk "Design RehaCare aword 2008/2009 Good Design" 2008-2009 en iyi dizayn ödülünü kazandı.

 Tanımı Flow 2
 Uygulama

Kavisli ve spiral merdivenler için uygulamaya uyundur

 Kapasite 125Kg. (1 kişi)
 Hız

Hız 0 dan 0,15 m/s

 Güzergah Tipi

Merdivenin iç ve dış kısmında yolculuk imkanı

 Ray

ESB boyalı, 80 mm çapında boru ray.

 Ray Renkleri

Elektrostatik toz boya renkler RAL Grau Weis (Kirli beyaz) 9002, GrauBrown (Koyu kahve)8019, Telegrau (Gri) 7046, Beige Brown (Açık Kahve) 8024

 Montaj Şekli

Yere sabitlenmiş bağlantı konsolları

 Koltuk

Koltuk döndürme mekanizması (yolculuk esnasında otomatik olarak dönebilen patentli sistem)

 Koltuk Yapısı

Koltuk ve tahrik ünitesi yüzey renkleri: RAL 9002 ve RAL 8014

 Döşeme Renkleri

Koltuk minderi renkleri vinil (mavi, sisal, kırmızı, yeşil, kahve, gri) ve kumaş (kahve, kırmızı, mavi, bej)

 Kol Dayamaları

Ergonomik kol dayama ve emniyet kemeri

 Ayaklık

Kullanılmadığı zaman katlanabilen ayaklık ve yüksekliği ayarlana bilen koltuk

  Kontrol Ünitesi

Yüksekliği ayarlanabilen ve kullanılmadığı zaman katlanabilen ayaklık ,  3 tip joystick’ten birini seçerek uzaktan kumandalı kontrol ünitesi ile istasyona çağrı yapabilme, istasyona gönderebilme, joystick düğme ile basılı tutarak sürme

 Kumanda Kontrol

Radyo frekansı ile kumanda. Koltuk dayama yerindeki radyo frekanslı joystick ile kumanda sistemi

 Güç Kaynağı 230V, Monofaze, 85W
 Bataryalar 2 x 12V, 7Ah
 Tahrik Üniteleri Dişli sistemi kremayer
 Konum

Tahrik sistemindeki aktarma organları raylı krameyer sistem

 Motor

Akü ile çalışan elektrik motoru

 Emniyet

Emniyet hız sınırlayıcısı, yumuşak kalkış, yumuşak duruş, durak başı ve sonunda otomatik duruş, çarpma esnasında otomatik duruş

 Normlar

Makine direktifleri 2006/42/EC; EN 81-41; ISO DIS 9386-2; EMC Direktifi. 2004/108/EC;EN 61000-6-3 (+A11 2004); EN 61000-6-1; EN 61000-3-2; EN 61000-3-3 (+A1 2001)

 Ödüller

2008-2009 en iyi dizayn ödülü

 Garanti 24 ay garanti

Komple bir çözüm

Flow 2 özel üretimdir, yüksek kalitede ve hatasız üretilmiştir. Bizde buradan yola çıkarak koltuğunuzun istikrarlı, güvenli ve emniyetli olduğu garantisi veriyoruz.

Merdivenler için olan koltuk asansörü düz, kavisli, spiral gibi birçok merdiven şekline uyum sağlar.

Koltuk çalışır durumdayken bile diğer insanlar için merdiven kullanımı kolaylığı sağlar. Ayrıca merdivenlerin girişlerine ve çıkışlarına ilave alanlar ekleyerek koltuk döndürülerek bu alanlarda park etmesi sağlanabilir. Böylece koltuk,  merdivendeki diğer hareketleri engellemez. Merdivende bir park alanı uygulamak mümkün değilse, dikey bir durak söz konusu olabilir. Yerinden çıkarılabilen bir joystick kumandasının olması koltuğun sizden başkası tarafından kullanılmasını engeller.

Koltuk ve ayaklık sakin ve rahat bir pozisyonda seyahat edilmesini sağlar. Koltuk ve ray içinde farklı renk ve döşeme seçenekleri var.

Kullanım kolaylığı

Joystick kumanda hem kontrol ünitesi hem de bir anahtar gibi çalışır, ufak bir dokunuşla merdiven de istenilen yöne iniş yada çıkış hareketi sağlar.

Farklı kullanıcılar için kol dayama yerindeki joystick 3 farklı tipte gelir. Tercih edilecek ergonomik joystick kolu yumuşak bir kullanım sağlar. Bu joystick opsiyonel olarak koltuğun dışarıdan hareket ettirmemizi de sağlar.  Ayrıca koltukta oturan birisini başka bir kullanıcı vasıtası ile aşağı yukarı göndermemizi sağlar.

3 tür joystick kontrol ile sandalyenin kontrolü sağlanır. Küçük, büyük  ve düğme tipleri  ile kontrollerin her biri bireysel ihtiyaca göre belirlenir .

Deluxe modeli

Flow 2 merdiven asansörü yolculuk esnasında otomatik olarak kendi etrafında dönebilir. Bu marifetli sistem bizim patentli sistemimiz olup koltuk asansörünü merdiven kenarına yakın monte etmemizi sağlar. Ayrıca bu sistem sayesinde koltuk  varış noktasına geldiğinde dönerek merdivenden uzaklaşır ve kullanıcıyı güvenli alanda bırakır.

whatsapp