ThyssenKrupp Encasa

Levant Klasik

Levant Klasik

Düz merdivenler için uygulanabilir en sade versiyon Levant Klasik.

Levant konfor işlevsellik, yüksek konfor, ray ve koltuk gibi mükemmel tasarım özellikleri ile düz merdivenler için ideal bir asansördür.


Düz merdivenler için uygulanabilir en sade versiyon Levant Klasik.

Levant konfor işlevsellik, yüksek konfor, ray ve koltuk gibi mükemmel tasarım özellikleri ile düz merdivenler için ideal bir asansördür.

Levant klasik, standart pakette 5 metre ray, emniyet kemerli döşemeli koltuk ve iki adet uzaktan kumanda içermektedir.

Güçlü ve basit dizaynı sayesinde, erişilebilirliğin gerekliliklerine uygun olarak, ergonomik bir koltuğun tüm standartlarını karşılamaktadır.

 Tanım Levant Klasik
 Uygulama Düz merdivenler için.
 Kapasitesi 127-138 Kg
 Hız max. 0,1 m/s
 Çalışma açısı

28-53 °

 Ray

Anodize alüminyum ray

 Montaj zemine bağlantı konsolları ile
 Koltuk

45 to 90 º dönen manuel Pvc vinil kaplı döner koltuk

 Koltuk Yapısı

Koltuk kısmı ve dış kaplaması beyaz

 Kol Dayamaları

Kol dayamaları ve ergonomik ayarlanabilir emniyet kemeri

 Ayaklık

Ayarlanabilir yükseklik ve katlanabilen kol dayamaları.

 Kontrol Ünitesi 2 adet uzaktan kumanda ünitesi ile istasyonlara çağırma ve gönderme
 Güç kaynağı 230V, Monofaze, 85W
 Piller 2 x 12V, 7Ah
 Tahrik Üniteleri Dişli sistemi kramayer
 Konum

Ray üzerindeki sabit dişler ve ünite üzerindeki redüktör vasıtası ile çalışır.

 Motor

Elektrik motoru pil ile çalışır

 Emniyet

Ayaklık ve aktarma organları ile bağlantılı güvenlik sensörleri, alarm, emniyet kemeri, basılı tutarak çalışan kontrol sistemi

 Önemli Seçenekleri

Ana ve opsiyonel şarj üniteleri, istasyonlara çağırma ve gönderme, otomatik katlanabilen ray

 Normlar

2006/42/EC Makine standartlarına uygunluk

 Ödüller IF Design Ödülleri 2010
 Garanti 24 ay garanti

Koltuk

Ergonomik tasarımı sayesinde düzgün ve konforlu bir sürüş sağlar. Oturma alanı geniştir. Katlanabilme özelliği ile merdivenlerin diğer kullanıcılar tarafından rahat kullanılmasını sağlar.

Kaldırma kapasitesi sandalyenin açısına bağlıdır. Merdiven ile hareket ettiği rayın(platformun) açısı 45 dereceden az ise 138 kg, 45 derece ile 53 derece arası ise  127 kg. kapasiteye uygundur. Koltuk,koltuk desteği ve üzerine monte edilmiş platform renkleri aynıdır .Farklı parçaları birleştiren pürüzsüz bir dizayn ile sistem bütünleştirilmiştir. (RAL 9002).

Minder

Kalın ve gösterişli bir dolgu malzemesi ile yapılmış, rengi sisal, renk her eve uyacak nötr bir renktir. Yanmaya karşı dayanıklı, su geçirmez, kolay temizlenen bir kumaş kullanılmıştır.

Emniyet kemeri

Emniyet kemeri kullanıcısına maksimum güvenlik sağlar. Kullanımı çok basittir. Kemer  her iki tarafa da uzar.

Kontrol Ünitesi

Kontrol ünitesinin kullanımı çok kolaydır ve Flow2 modelinde uygulamaya konmuştur. Bu sayede kontrol  ünitesi 15000 adet  koltuk asansörde kullanılmış olup kalitesi ispatlanmıştır.

Döner koltuk

Döner koltuk merdivenlerin sonunda kolyuğun hole veya salona doğru güvenli bir dönüş yapmasını sağlar. Bu dönme koltuğu merdivenlerden uzaklaştırarak, kullanıcıya daha fazla güvenlik hissi verir. Ayrıca kolyuk her iki konumda da çok rahat kullanılabilir. Böylece durumumuza uygun kullanım alanını seçme imkanımız olur.

Ayaklık

Ayaklığın boyutu, kullanıcının iki ayağını birden koyabileceği şekilde dizaynedilmiştir. Ayaklık kısmı koyu renkten imal edilmiştir, koltuğun bu kısmının temiz görünmesini sağlar. Ayaklığın üzerinde ayrıca ayağın sağa sola hareket etmemesini sağlatan emniyet kıvrımları vardır. Düşey ve yatay yönde ki hareketlerde ayaklık bir yere çarparsa koltuk hareketini durduran otomatik bir sistem bulunmaktadır.

Tahrik ünitesi

Tahrik ünitesinin tasarımı koltuk ve ayaklık kısmı ile mükemmel biri uyum sağlamıştır. Tahrik ünitesinin üzerine tutturulmuş istasyonlara çağırma ve gönderme ünitesi vardır,.ayrıca kullanıcının uzun süre evde olmaması durumunda pillerin deşarj olmasını engelleyen açma kapama düğmesi var.Normal kullanımlarda pillerin kullanım ömrü oldukça uzundur.Örneğin 5 metre uzunluğunda 45 derece açıya sahip platformu olan merdiven asansöründe 25 kereden fazla seyahat edebilirsiniz

Güvenlik tahrik ünitesinin önemli bir özeliğidir. Sürücünün hemen yanında bulunan güvenlik sensörleridir, herhangi bir sıkışma durumunda hemen aktif duruma geçer. Tahrik ünitesinin hareket ettiği ray kısmının sağda  veya solda olması önemli değildir. Levant modelinde her iki yönde de kurulum yapılabilir, ve standart ürün mantığına uygunluğu sebebi ile stoktan teslim avantajı bulunmaktadır. 

Ray

Aliminyumdan yapılmış ray sisteme modern ve şık bir görünüm veriri. Anodize alüminyum olduğundan ray yüzeyi de sürekli temiz kalır. Ayrıca ilave ara parçalarda RAL 7046 alüminyum rengindedir. Ray 1 ila 10 mt, 28 ila 53 derece arasında değişik ürün yelpazesine sahiptir. Aşırı yük uyarı sistemine sahiptir. Koltuk aşırı yüklenince ikaz sesi ile kullanıcıyı uyarır. Sistemin bütün plastik parçaları siyahtır (RAL 9011). Hat üzerinde şarj kabloları hemen hemen farkedilemez.

Emniyet

Levant EMC dünyaca önemli CE ve ETL güvenlik sertifikalarına sahiptir. CE ve ETL koltuk asansörlerin de dünyada ilk Thyssenkrupp’a verilmiştir.

Çağır ve gönder

Çağırma ve gönderme istasyonları, üst varış ve alt varış noktaları, istasyon arama ve istasyona gönderme gibi bazı özellikler vardır ve kumanda kullanımı çok kolaydır.Böylece aynı evde daha çok kişinin koltuk asansörünü kullanmasına imkan sağlar.Bu özellik sayesinde  kullanıcının asansörü kullanabilmesi için, asansörün yanında olması gerekmez.

whatsapp