ThyssenKrupp Encasa

RPSP

RPSP

Ergonomi ve işlevselliğin oluşturulması için terapistlerle işbirliği içerisinde bir platform tipi merdiven asansörü geliştirdik.


RPSP, düz merdivenler konusunda geniş deneyimin doruk noktası olarak kabul edilebilir. Yumuşak renkler, yuvarlak şekiller, katlanabilir güvenlik barları, minimum engel, yalnızca ThyssenKrupp yedinci nesil, düz merdivenler için platform asansörlerinin avantajlarından bazılarıdır.

Terapistlerle yaptığımız yakın çalışma sonrasında, ergonomi ve işlevsellik için standardı belirleyen bir platform tipi asansör geliştirdik.

 Model RPsp
 Uygulama Düz merdivenler için. İç ve dış mekan.
 Kapasite ( 37º ile 45º arasında) 250Kg. (0º ile 36ºarasında) 325 Kg.
 Hız  0.07m/s (Standart) ve 0.14m/s (Opsiyonel)
 Durak 2
 Merdiven Genişliği (mm.) 1.500
 Alt kademe (mm.) 1.700
 Erişim 180º
 Ray Raylar anodize alüminyumdan oluşur
 Ray Bağlantı Zemine bağlantılı ayaklar ile veya direkt duvara bağlı
 Ölçüler (mm) (L x P) 650 x 860 ‘dan başlayan ölçülerle
 Taban Galvanizli çelik ve alüminyum ile PVC kaplı
 Platform Rengi Gri Ral 7047
 Tip Otomatik açılır ve kapanır platform, koruma kolları ve erişim rampaları bulunmaktadır.
 Kat kumandaları Ergonomik tuş ile sürekli basarak yukarı / aşağı komuta
 Platform Kumandaları Ergonomik sabit basılı komut tuşu; acil stop butonu; kilitleme.
 Güç Kaynağı 230V, tek fazlı, 50Hz, 16A
 Voltaj kontrolü 24V
 Maximum Güç 0,75kW
 Tahrik Üstten monteli sistem
 Güvenlik Hız sınırlayıcı, sabit basınç komutları, platform üzerinde anti ezilme ve anti darbe, anti sıkıştırma emniyet düzeneği, Çift elektrik devre koruması; acil alçaltma sistemi
 Standart Makine Direktifi 2006/42/EC; EN 81-40:2009
 Opsiyonel Uzaktan kumanda, anti elektrik kesintisi sistemi, katlanır koltuk.
 Garanti 24 ay

Özellikler

Tüm ürünlerinde olduğu gibi, emniyet ve güvenilirlik RPSP'nin temel özellikleridir. Platform tipi merdiven  asansörü Ocak 2010'dan itibaren geçerli olan yeni bir standart 2006/42/CE sertifikasına sahiptir. Ayrıca, CE ve TÜV standartlarına göre belgelenmiştir. Dış mekan kurulum alanlarında IP55 standardına göre onaylanmıştır.

Kaliteli Bir Seçim

RPSP yüksek kaliteli malzemeden imal edilmiştir. Tüm yüzeyler (Ray, platform, güvenlik barları) paslanmaya maruz kalmaması için anodize alüminyumdan yapılmıştır. Yüksek hassasiyetli yapımı ve güzel sunumu, projenizin mükemmelliğini tamamlar. Ray tasarımı çevreye uyum sağlar ve merdiven küpeştesi olarak kullanılabilir. RPSP hem dikey ayaklarla yere, hem de doğrudan duvara bağlanarak kurulabilir.

Emniyetli, Güvenilir, Sağlam

RPSP (TUV, CE sertifikalı)  yeni getirilen Avrupa Direktifleri 2006/42'ye sahiptir. Bu platform, anti ezilme ve anti kırılma güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Yük sensörü de ayrı bir seçenek olarak kullanılabilir. Bu platform 325kg.’lık yüke dayanaklılık gösterir ve sağlamdır. RPSP kapalı ve açık alanlar için uygundur (IP55 versiyonu da mevcuttur).

Kolay Kullanım

Tüketici dernekleri ile işbirliği içinde geliştirilen RPSP merdiven tipi platform asansörü, gelişmiş ergonomik tasarımı ile kullanımı rahat ve güvenli bir hale getirmektedir. Kolay kullanılabilen tek bir joystick ile kullanıcının, makinenin tüm fonksiyonlarını kontrol etmesini sağlar. RPSP tamamen otomatik güvenlik barları ve rampaları arasında hareket motorize olup,  platformunun açılış ve kapanışı da otomatiktir.

Opsiyonlar

RPSP, geniş bir aksesuar yelpazesi sunmaktadır. Farklı boyutlarda platform ölçüleri, platformun uzun kenarına otomatik açılır 3. flap eklenmesi, ses ve ışık alarmı, yumuşak kalkış ile hız artışı (0.14 m/s), elektrik kesintisinde akülü çalıştırma, uzaktan kumanda, platform üzeri katlanır koltuk.

whatsapp